Blog

Usuwanie folii ochronnej

APPA Polska
Usuwanie folii

Usuwanie folii ochronnej

Usuwanie starej, zwulkanizowanej folii ochronnej

Usuwanie folii. Podczas budowy, czy to hali czy domu, wiele elementów pozostaje w folii ochronnej, aby przypadkiem ich nie uszkodzić. Czasami zdarza się, że ta folia zwulkanizuje się, co staje się ogromnym problemem. Usunięcie folii to jedno, ale ważniejsze jest, aby nie uszkodzić powierzchni podczas tego procesu.

Popularne metody, takie jak usuwanie mechaniczne, usuwanie chemiczne za pomocą agresywnych rozpuszczalników lub parownica, są bardzo inwazyjne, co może łatwo prowadzić do uszkodzenia powierzchni lub wymagać dużo czasu i pracy (szczególnie w przypadku parownicy).

Zwulkanizowana lub zdegradowana folia stwarza duże problemy. Nie tylko jest trudno ją usunąć, ale również użycie nieodpowiednich środków chemicznych może narażać powierzchnię na wybarwienia.

W odpowiedzi na informacje od klientów, którzy zmagali się z tym uciążliwym problemem, opracowaliśmy linię preparatów do usuwania zwulkanizowanej lub starej folii ochronnej, które nie niszczą nawet najbardziej wrażliwych powierzchni.

ENG Film

PL Film

Dlaczego folia ochronna ulega wulkanizacji?

 

Folia ochronna ulega wulkanizacji z powodu wielu czynników, takich jak:

1. Pozostawienie elementu na miejscu narażonym na silne promieniowanie UV.
2. Skoki temperatury.
3. Deszcz.
4. Śnieg.
5. Nacisk (szczególnie, gdy np. blachodachówki są na palecie przez pewien czas, a ciężar dociska ostatnie sztuki, powodując wulkanizację folii).
6. Czas.

Często nie da się uniknąć tych czynników, a wielu z nich jest poza naszą kontrolą. Dlatego postanowiliśmy stworzyć preparat do usuwania zwulkanizowanych folii ochronnych, aby pomóc naszym klientom radzić sobie z tym problemem.

Usuwanie folii – Jak używać Aroma B1?

Usuwanie folii za pomocą Aroma B1 jest bardzo proste. Wystarczy obficie nałożyć preparat na powierzchnię i pozwolić mu spenetrować materiał. Ważne jest, aby nie spieszyć się; czasem pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po godzinie. Aroma B1 jest środkiem wolno-parującym, więc nie ma obawy, że odparuje przed działaniem na powierzchnię.

Podczas stosowania środka do usuwania folii, warto pamiętać, czy powierzchnia, którą będziemy czyścić, jest pozioma czy pionowa.

  • Powierzchnia pozioma: Na poziomych powierzchniach nie ma problemu. Pozostawiamy preparat na powierzchni folii, a Aroma B1 skutecznie penetruje folię i całkowicie dezaktywuje klej. Co ważne, Aroma B1 pozostawia powierzchnię antyadhezyjną, dzięki czemu po odparowaniu preparatu folia nie będzie przylegać do powierzchni.
  • Powierzchnia pionowa: W przypadku powierzchni pionowej, warto spróbować wprowadzić preparat pod folię. Jeśli to niemożliwe, należy regularnie nanosić preparat na powierzchnię za pomocą pędzla i czuwać, aby utrzymać go na folii. Prace najlepiej zaczynać od góry. Gdy folia zacznie delikatnie odstawać, wprowadzić preparat pomiędzy folię a czyszczoną powierzchnię, pozwolić środkowi rozpuścić klej.

Stara, zniszczona folia w tysiącach kawałków

W przypadku bardzo zniszczonej folii Aroma B1 sprawdza się doskonale. Ze względu na dużą ilość mikrouszkodzeń, Aroma B1 szybko rozpuszcza klej, co ułatwia usunięcie folii. Po odparowaniu preparatu można użyć myjki ciśnieniowej lub delikatnej szpatułki silikonowej, aby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni.

 

Usuwanie folii

Wydajność Aroma B1

Aroma B1 charakteryzuje się dużą wydajnością. Z jednego litra preparatu można wyczyścić od 10 do nawet 20 metrów kwadratowych powierzchni, w zależności od warunków atmosferycznych, stopnia wulkanizacji folii i rodzaju powierzchni (pozioma czy pionowa).

Bezpieczeństwo

Oprócz doskonałych właściwości, Aroma B1 jest bezpieczna dla użytkownika. Opary są nieszkodliwe, preparat nie przenika przez skórę do krwiobiegu i nie wysusza rąk. Jedynym ograniczeniem jest ryzyko zachłyśnięcia się, dlatego zaleca się unikanie spożycia.

Reakcja z powierzchnią

Podczas testów u producentów płyt warstwowych oraz blachodachówek, środek do usuwania folii był testowany na pełnej gamie produktów. Preparat ten wszedł w reakcję z dwoma na kilkadziesiąt kolorów lakieru płyt warstwowych (najbardziej delikatna powierzchnia), ale nie zaobserwowano przypadków wybarwienia

powierzchni. Niemniej jednak, przed rozpoczęciem pracy, zaleca sięAroma B1 przetestowanie preparatu w niewidocznym miejscu.

Jeśli chodzi o okna, parapety, drzwi, blachodachówki itp., również przeprowadzono testy u wiodących producentów i nie stwierdzono, aby preparat powodował wybarwienia powierzchni.

 


-> Sprawdź środek do usuwania folii ochronnych <-


 

Popularne artykuły

Popularne artykuły

Kategorie Produktów

Iks Menu
Menu not found (id = 3183)

Indywidualne projektowanie i dobór preparatów dla Twojej firmy

Darmowa konsultacja z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dobrać środki chemiczne, odpowiadające Twoim potrzebom.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, konsultacje są całkowicie darmowe. Spotkanie z nami nie jest zobowiązujące.

Po konsultacji, wysyłamy Państwu darmowe próbki (płacicie tylko za transport).

Po konsultacji telefonicznej. Umawiamy się na spotkanie u Państwa w firmie. Pokazujecie gdzie leży problem, a my staramy się go rozwiązać naszymi preparatami lub tworzymy nowy pod dany problem.